«Запорозький дух всюди і назавжди!»

З такою назвою у приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею 4 лютого 2022 року відбувся концерт, присвячений культурі запорізького краю. У півторагодинному концерті свою майстерність продемонстрували різноманітні творчі колективи Запоріжжя та окремі майстри нашого міста. Під час концерту лунали бардовські та естрадні пісні, хорові обробки українських пісень, твори сучасних українських композиторів.

До участі в концерті були запрошені викладачі та здобувачі освіти Запорізького фахового музичного коледжу ім. П.І. Майбороди. У їх виконанні пролунали твори видатних українських композиторів XX-XXI століть.

Щирими оплесками нагородили слухачі виступи Олени Цимбал (III курс «Фортепіано», викладач Бекетова О.С.) та Софії Тимченко (I курс «Фортепіано», викладач Овсянікова Л.М.), які продемонстрували яскраві та драматичні за образами фортепіанні прелюдії Б. Лятошинського (№4 ор.44) і І. Карабіца (№ 20 з циклу «24 прелюдії для фортепіано»).

В останні роки, майже жоден з концертів, на яких лунає українська музика, не оминає музика М. Скорика. Його «Мелодія» з кінофільму «Високий перевал» стала одним з найвідоміших композицій автора. Тому саме цей твір обрали для свого виступу Ксенія Кірса (скрипка) (IV курс, «Оркестрові струнні інструменти», викладач В. Галіченко) та Ганна Шарко (фортепіано).

Під час концерту слухачі також мали змогу познайомитися з творчістю запорізького композитора, члена НСКУ, лауреата обласної премії ім. І. Паторжинського та викладача-методиста ЗФМК ім. П.І. Майбороди Ганни Хазової. Пролунали дві різні за образами вокальні мініатюри композитора: «Сон» на текст О. Маковія у виконанні Єлізавети Требухової (III курс «Хорове диригування», викладач Юдіна В.В.) та «Уздовж вулиці ходжу я» на текст М. Миколаєнка у виконанні Олександра Жаболенка (III курс «Хорове диригування», викладач Юдіна В.В.). За фортепіано була авторка творів.

Насичена та різноманітна програма концерту продемонструвала, що творчість запорізьких митців (композиторів, співаків, виконавців) є суттєвим внеском в розвиток культури запорізького краю та української культури в цілому.

Ганна Хазова

ТЕОРЕТИКИ ЗАХИЩАЮТЬ КУРСОВІ

У січні 2022 року на цикловій комісії “Теорія музики” відбувся справжній батл — захист курсових робіт за дисципліною «Світова музична література» серед здобувачів освіти 3 курсу (кер. Т.М. Новохатська). У якості слухачів
долучилися теоретики всіх курсів, а також і викладачі.
Захід проходив у творчій, сповненій натхнення, атмосфері.

На запитання про вибір теми та процес написання відповіли автори курсових робіт:

Аріна Рибіцька
(тема роботи А.Лядов Симфонічна картинка «Баба-Яга»).
– Тема казок – це велика скарбниця для роздумів. Ще з дитинства я захоплювалася казками про бабу Ягу, потім грала та слухала п’єси…Кожен з композиторів втілює по-різному цей образ і це додало зацікавленості в аналізі засобів
виразності твору А.Лядова, особливо у епізоді польоту Баби-Яги.


Юлія Мелехова
працювала за темою М. Римський-Корсаков “Майська ніч”.
– Чому Римський-Корсаков? Тому що він захоплює з першої ноти і не відпускає до останньої, я просто не могла його не обрати!
Мені постійно хотілося додати щось від себе, емоційно забарвити
курсову, але мене стримували правила оформлення роботи.


Микита Папій
звернувся до вокального циклу М.Мусоргського «Дитяча»
– Захоплюють сюжети і образи, які композитор
відтворив у цьому вокальному циклі, а також самобутність
мелодійної мови, що відтворює неповторний світ дитинства.


Анастасія Сердюк звернулася до хорової творчості С.Танєєва.
– Це дуже складно та цікаво. На мою думку поліфонія Танєєва – це надзвичайне явище. Важливо, що композитор вкладав у свої самобутні хорові твори також і глибокі філософські ідеї.


Про проведений захід висловилися викладачі:
Н.В. Матвіюк – На мою думку, найкращими переконливі та яскравими були виступи А. Рибіцької, Ю. Мелехової та А. Сердюк . Але хотілося також почути ілюстрацію музики, про яку вони розповідали. Та взагалі захід пройшов дуже успішно.
В.М. Горський
. Це був перший досвід публічного захисту. Такі виступи взагалі дуже важливий елемент нашої діяльності. Ми бажаємо їм успіхів та натхнення.


Т.М.Новохатська.
Написання курсової роботи – це копіткий творчий
процес, який потребує не тільки досконалого вивчення
матеріалу, а й самобутнього індивідуального підходу з урахуванням усіх вимог планування і запису. У майбутньому така робота буде дуже
важливою. Це доводить приклад випускників музичного коледжу, які з успіхом працюють у ЗМІ Запоріжжя та в інш. містах України.


Карина Сова ІІ курс «Теорія музики»