Заявка на вступ до студії педагогічної практики

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSee6TQAcZG6QUKD14smD8QUfj6DjChPUVZR32CQmvmHo7yb4A/viewform

26 березня 2021року в Камерному залі Запорізького музичного коледжу ім. П.І Майбороди пройшло Театралізоване свято, присвячене 150 – річчю з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки.

В заході брали участь студенти I-II курсу спеціалізації «Спів». Вірші Лесі Українки лунали у виконанні Шоленкової Анастасії, Степченко Софії, Новохатько Єлизавети, Захарчук Анни, Працюк Марії.

Приємно здивувала глядачів і постановка уривків з драматичних творів «Бояриня» та «Лісова пісня». Під керівництвом режисера Крючкової Олени Віталіївни гра виконавців викликала у глядачів бурхливі емоції. Ролі виконували: Фомінова Таміла, Зайцева Аріна, Білоус Анастасія, Кравцов Данило, Гасумян Діана, Дрекало Олександр.

У залі панувала піднесена творча атмосфера. Слухачі були вражені емоційним читанням віршів та чуттєвою грою акторів. Вигуки «Браво» та аплодисменти довго лунали після свята.

Враженнями поділилася студентка II курсу спеціалізації «Спів» Денисенко Аліна.

Матеріали методичної конференції 04.04.2021р.

у рамках ІІІ профорієнтаційного конкурсу

«Крок до професії-2021р.»

1. Концерт студентів ЦК «Фортепіано» КЗ «Запорізький фаховий музичний коледж ім. П.І. Майбороди» ЗОР

2. Методична доповідь викладача вищої категорії, викладача-методиста ЦК «Фортепіано» КЗ «Запорізький фаховий музичний коледж ім. П.І. Майбороди» ЗОР Л.І. Галацької за темою: «Деякі питання щодо ансамблевого музикування»

  1. Методична доповідь викладача вищої категорії, викладача-методиста ЦК «Фортепіано» КЗ «Запорізький фаховий музичний коледж ім. П.І. Майбороди» ЗОР Кагановської О.Л. за темою: «Читання з листа та транспонування акомпанементу. Методи, вправи, приклади»
  1. Майстер-клас викладача вищої категорії, викладача-методиста ЦК «Фортепіано» КЗ «Запорізький фаховий музичний коледж ім. П.І. Майбороди» ЗОР Жорнікової Л.О.: «Деякі аспекти роботи у 8-ручному ансамблі на прикладі Арабески Мі-мажор Клода Дебюссі»

Концертна версія в виконанні квартету “ЛАДА” https://youtu.be/cEh0NMpa0sI

  1. Майстер-клас доцента ХНУМ ім. І.П. Котляревського, старшого викладача кафедри «Фортепіано» Олега Копелюка зі студентом ІV курсу Фащевським Тарасом. Дж. Верді-Ф. Ліст Парафраз на теми з опери «Ріголетто»
  1. Концерт фортепіанної музики. Фортепіанний дует у складі викладачів Харківського Національного Університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, кандидатів мистецтвознавства , лауреатів міжнародних конкурсів Ігоря Седюка та Олега Копелюка

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні https://vaccination.covid19.gov.ua/

19 березня у Концертному залі ЗФМК відбулась творча зустріч з композитором, виконавцем, звукорежисером – Сергієм Радзецьким (м.Київ).

Сергій Радзецький – бас-гітарист- навчався на класичній гітарі у свого батька Юрія Радзецького в Дніпрі, а згодом у професора Вікторії Жадько в Києві, де і закінчив Національний Університет Культури. Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів в якості виконавця і композитора.

Під час майстер-класу Сергій Радзецький виконував авторські композиції, фантазії на популярні мелодії, трактування фортепіаних творів Шопена та перекладення лютневої музики XVI століття.

Святковий концерт “Країна кохання”

Весняний марафон стартував!

Напередодні Міжнародного жіночого дня

Олена Жук – голова Запорізької обласної ради

вирішила першими привітати жінок в погонах.

Зранку відвідала Запорізький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, познайомилась з його особовим складом. Переконана: жінці ходити у погонах набагато складніше, ніж на підборах. Бо це – величезна відповідальність.

“…Я вдячна жінкам-військовослужбовцям за сміливість, за героїзм і самопожертву.

З весною вас! Будьте щасливі і неповторні!

Музика від

Запорізьке музичне училище ім. П.І.Майбороди – це неймовірно!…”

Аплодисменти, аплодисменти

Минув такий складний рік, коли виконавці були розлучені зі своїми слухачами. І нарешті, у великій залі Запорізького фахового музичного коледжу імені П.І. Майбороди знову свято музики!

Відкрив концертний сезон камерний оркестр «Концертино» під проводом художнього керівника та диригента Ігоря Горського.

23 лютого о 17:30 пролунали мелодії композиторів різних століть: Антоніо Вівальді, Людвіга ван Бетховена, Астора Пьяццоли, Мирослава Скорика, Карла Дженкінса, Олександра Гоноболіна, Луїзи Собрал. І не порушуючи традиції, прозвучали дві пісні нашої славетної землячки – композиторки Наталії Боєвої.

Слухачі були вражені тим натхненням, з яким диригент та оркестр виконували твори. Аплодисменти, вигуки «Браво» не згасали після концерту та не відпускали виконавців зі сцени. Свою майстерність та професіоналізм продемонстрували солісти оркестру: Володимир Величко (скрипка) , Наталія Соляникова (скрипка), лауреати міжнародних конкурсів: Влад Галіченко (скрипка), Тетяна Пашкова (меццо-сопрано), студенти ІІІ та ІІ курсу коледжу: Ксенія Кірса (скрипка), Діана Нікітіна (скрипка), концертмейстер оркестру Анжеліка Полякова (рояль, клавесин).

Додала святкового настрою ведуча – студентка ІІІ

курсу Нестеренко Юлія.

Безумовно, концерт став хорошим стартом для того, щоб виконавці та слухачі знову і знову повертались в стіни цієї зали, дарували та отримували незабутні емоції.

Враженнями поділилася студентка ІІІ курсу

Спеціалізації «Теорія музики»

Нестеренко Юлія

17 лютого 2021р. відбулася творча зустріч учасників студентського хору «Запоріжжя» та викладачів циклової комісії «Хорове диригування» Запорізького фахового музичного коледжу ім. П. Майбороди із Лукановою Антоніною Вікторівною, успішним хормейстером-практиком, викладачем-методистом, завідуючою вокально-хоровим відділом Запорізької дитячої музичної школи №2.

Антоніна Вікторівна – викладач з багаторічним досвідом та власною системою хорового виховання дітей. Яскравим підтвердженням цього є творчі досягнення дитячого хору музичної школи №2 «Менестрелі», одного з кращих дитячих хорових колективів нашого міста. Цей хор вирізняється свіжістю репертуару та вокальною майстерністю і є переможцем численних хорових конкурсів.

Викладач познайомила аудиторію із авторською методичною збіркою «Питання планування навчального процесу в хоровому класі мистецьких шкіл. Частина ІІ. Хор середніх класів». Обидві частини збірки швидко здобули широку популярність серед хормейстерів 63-ох міст України.

Луканова А.В. окремо зупинилась на деяких питаннях вокальної роботи з дитячим хором, а також на необхідності роботи викладача з батьками як головного чинника успіхів кожного окремого учня та колективу загалом.

Зустріч мала живий та інтерактивний характер. Студенти були активно задіяні у творчий процес: вони співали, танцювали. Були виконані вокальні вправи та декілька хорових творів різних жанрів.

Щиро дякуємо Антоніні Вікторівні та концертмейстеру Некрасовій Ользі Василівні за цікаву та продуктивну творчу зустріч.

16 лютого в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва відбувся Вечір зимового романсу.

Справжньою прикрасою концерту був виступ викладача ЗФМК Пашкової Тетяни Сергіївни та студентів її класу Степченко Соні 1к., Наумова Микити 4к., Плакси Юлії4 к. у супроводі концертмейстерів Петриченко Тетяни Федірівни та Козлової Ганни Сергіївни.

Концертна програма була різноманітною та яскравою. До неї входили твори українських та класичних композиторів.

Слухачі були вражені майстерністю виконавців та відмітили атмосферу тепла та затишку, незважаючі на зимови морози та заметіль.

Сподіваємось на подальші творчі зустрічі у Запорізький обласній бібіліотеці для юнацтва.

З 05.01.21 по 25.01.21 у Кривому Розі відбувся I Міжнародний відкритий конкурс фортепіанних ансамблів та концертів «Дует».

Організатори Конкурсу — Міністерство культури та інформаційної політики України, Національна музична спілка України, та комунальний заклад “Криворізький обласний фаховий музичний коледж” Дніпропетровської обласної ради.

Конкурс проходив у онлайн форматі з метою підтримки творчих талантів в умовах карантину, розвитку традицій ансамблевого та сольного фортепіанного виконавства в Україні та за її межами; популяризації української, європейської  та світової класики, кращих музичних творів  композиторів — сучасників; виховання естетичного смаку, обміну  педагогічним досвідом.

Конкурсні змагання відбувалися у двох номінаціях: “Ансамблі” та “Концерти”, та передбачали участь виконавців у восьми вікових категоріях — від учнів молодших класів до студентів коледжів та ВУЗів  ІІІ–ІV р.а., викладачів музичних шкіл та коледжів.

Журі конкурсу складали відомі вітчизняні та зарубіжні музиканти з Азербайджану, Туреччини, Іспанії, Німеччини та Чорногорії. 

У номінації “Ансамблі” приймали участь 35 ансамблів. 76 конкурсантів змагалися у семи вікових категоріях. В юнацькій категорії успішно виступили два ансамбля студентів II курсу ЗФМК ім.П.Майбороди: Цимбал Олена та Мовсесян Олександр (викладач Крупій Наталія Сергіївна) посіли II місце, Шаровська Юлія та Сичік Анастасія (викладач Жорнікова Лілія Олександрівна) — III місце.

У професійній категорії перемогу здобув квартет викладачів та випускників ЗФМК ім.П.Майбороди в составі: Жорнікова Л.О., Жорнікова М., Малахова Д. та Козлова Г. 

ІМПРОВІЗАЦІЯ. СВЯТО МУЗИКИ .

Імпровізація – саме таку назву отримало свято студентів і викладачів ДЕНЬ МУЗИКИ І ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ, яке пройшло 2 жовтня цього року. Оскільки ми – студенти-музиканти і велика частина з нас майбутні вчителі, то ми не забуваємо своїх шкільних вчителів, а також радіємо спілкуванню з викладачами музичного коледжу ім. П. І. Майбороди.

Ми давно зрозуміли, що МУЗИКА – це не тільки велике мистецтво, – це й невичерпний заряд енергії, бадьорості та веселощів. Тому із задоволенням відгукнулися на пропозицію взяти участь у подвійному святі, організатором якого стала Тетяна Михайлівна Новохатська.
На подив публіки і журі, у складі якого були Олена Віталіївна Крючкова і Аліна Василівна Дмитрова, наші викладачі перевтілилися в улюблених персонажів: Карасем Михайловичем став В.М. Горський, в образі Шехеразади Леонідівни постала В.Л. Терещенко, імпровізаціями за фортепіано радувала Л.В.Жульєва.

А за овальним столом один навпроти одного сиділи дві команди. Жеребкування «Кільцем Нібелунга» (з руки Тетяни Михайлівни) визначило – де ТЕОРЕТИКИ, а де МУЗИКОВІДЬМИ.

…А потім був цілий феєрверк фантазій і різних виступів.

Наводжу деякі Імпровізаціі від обох команд:

ТЕОРЕТИКИ: «Теорія набагато складніше і важніше математики», «Теорія музики – це пилові підручники на полицях у Горського» …:МУЗИКОВІДЬМИ «Музична література – це завжди свято, так як безліч творів написано на алкогольну тематику».

А ось вислови з «Нових заповідей музичного коледжу».

ТЕОРЕТИКИ: «Коли бачиш де вирішують задачу, відійди і не заважай», «Коли бачиш де їдять і п’ють приєднуйся», «Завдання вирішуй без паралельних квінт і октав», «Шануй батька свого Горського і мати свою Матвіюк».

МУЗИКОВІДЬМИ: «Якщо чуєш теми з музичної літератури в коридорі – зайди, послухай», «Не запізнюйся – інакше коридор», «Не кажи Вікторії Леонідівні, що вивчив теми, якщо не вивчив теми. Не спокушай!»

Серед конкурсів свята для багатьох учасників була радість зустрітися з професійними кумирами теоретиками и музикознавцями. Конкурс мав назву «Наші старші друзі».

Його суть в тому, що за одну хвилину необхідно було згадати представників музичної науки, які писали про музичну літературу – це завдання дісталося команді Теоретиків. Команда Музиковідьм називала прізвища видатних теоретиків – авторів збірок та підручників по гармонії. Після закінчення часу було названо багато знаменитих прізвищ. Розрив в балах між командами був мінімальний і все повинен визначити останній конкурс «Що важче?»

Тетяна Михайлівна принесла клавір опери К. Данькевича «Богдан Хмельницький» і Вибрані статті з теорії музики. Було необхідно дізнатися їх вагу, причому визначати можна було тільки на око. Що ж робити? Так багато варіантів… Нарешті команди визначилися. Настав вирішальний момент…Після цього конкурсу можна було тільки поспівчувати теоретикам, адже ті фоліанти важили чимало (клавір опери 2, 8 кг,
а статті з теорії 1,9 кг)

У підсумку з мінімальною перевагою перемогла команда Музиковідьм – так оголосила секретар журі Наталія Василівна Матвіюк.

Фіналом свята стала «Пісенька бувалого студента». З обличчя учасників і гостей не сходили усмішки, адже кожен у веселих рядках пісні знайшов щось і про себе.
«От сессии до сессии живут студенты весело
А сессия всего 2 раза в год»

Тепер неодмінно в стінах нашого коледжу ця пісенька буде звучати набагато частіше. ОТЖЕ … всі учасники і глядачі залишилися задоволені тим, що так насичено і весело пройшло це свято Музики та День вчителя.

Вікторія Колодіна. ІІІ к. «Теорія музики»

23 вересня

об 11 годині

в великій залі музичного коледжу відбудеться лекція кандидата мистецтвознавства, професора кафедри історії та теорії музики  Дніпропетровської академії музики їм. М. Глінки Приходька І.М. за темою «Класична соната без віденських класиків».

ВІТАЄМО  студентку IV курсу спеціалізації «Фортепіано» Баздирєву Анастасію та її наукового керівника викладача-методиста Матвіюк Н.В.  з  Перемогою–  

І місце  у  Всеукраїнському  конкурсі    музикознавців, присвяченому  250-річчю Л.В.Бетховена,  який  відбувся у травні 2020 р. в Харківському Універсітеті  Мистецтв  ім. І.Котляревського.

Голова циклової комісії «Теорія музики»

                                   Горський В.М.

Продовжуємо традиції

Весна для колективу  Запорізького фахового музичного коледжу ім. П.Майбороди— це завжди пора   конкурсів, олімпіад, наукових конференцій, звітних концертів. Час, до якого ми завзято готуємося весь навчальний рік з прагненням піднятися на більш високий щабель та  звітувати перед батьками, викладачами,друзями.Так мало статися і цієї весни. Карантин вніс  корективи в навчальний процес і в наші амбітні плани. Більшість конкурсів відмінено за об’єктивних обставин.

Але для теоретиків дистанційне навчання – це не привід розслабитися. Це поштовх для самоосвіти  та пошуку нових форм  самовдосконалення. Карантинні обмеження не завадили нашим студентам традиційно продемонструвати свої таланти та вкотре підтвердити високий авторитет запорізької теоретичної школи серед музичних навчальних закладів України.

    Переможна весна розпочалася для нас ще наприкінці лютого, коли студенти-теоретики 4 курсу А.Задьора,Н.Болдуєва та А.Руденко стали лауреатами V Всеукраїнського конкурсу  з гармонії ім. Кравцова в Харківському Національному  Університеті Мистецтв ім.І.Котляревського.

В середині березня отримали звістку про успішну участь Алевтини Руденко у І Міжнародному композиторському конкурсі ім.Б.Лятошинського. Наша студентка стала дипломантом цього престижного професійного творчого змагання.

 Вже під час карантину наприкінці березня дистанційно відбулась XX Міжнародна науково-творча конференція «Мистецтво та шляхи йогоосмислення в дослідженнях молодих науковців». Надіслані до оргкомітету конференції наукові роботи Анастасії Задьори та Наталії Болдуєвої  рекомендовано до друку у збірці.

Дистанційно пройшов в останні дні квітня XVII Всеукраїнський конкурс«Харківські Асамблеї» в номінація «Композиція». Пишаємося нашою Алєвтіною Руденко, яка стала Лауреатом ІІ преміЇ .

    Долучилася до завзятих конкурсантів і студентка 4 курсу спеціалізації «Фортепіано» Анастасія Баздирєва. Вона взяла дистанційну участь у Олімпіаді музикознавців, присвяченій 250-річчю з дня народження Л.В.Бетховена ( проходить щорічно у рамках «Харківських  Асамблей»).

Чекаємо результатів. Віримо в успіх.

Вітаємо команду переможців та їх викладачів Матвіюк Н.В.та Горського В.М. Бажаємо всім нашим талановитим студентам нових звершень і подальших перемог.

          Викладач-методист Матвіюк Н.В.